Skip to content
Sebeka
Navbar
Calendar
Rosters
Scores and Standings
Coaches
Today
October 2018
March 2023
April 2023
May 2023
June 2023
July 2023
August 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
May 2024
June 2024
July 2024
August 2024
September 2024
October 2024
November 2024
December 2024
January 2025
February 2025
March 2025
Week
Month
Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
30
1
2
3:15pm - 5:00pm
CEC
@Gym - Old
Dance Class
4:45pm
Volleyball: C
@Sebeka High School
4:45pm
Volleyball: JH
@Sebeka High School
5:30pm - 7:00pm
ECFE
@Preschool Room
6:00pm - 9:00pm
GSC
@Room 206
6:00pm
Volleyball: JV
@Sebeka High School
6:30pm
Pep Band
7:30pm
Volleyball: V
@Sebeka High School
3
9:30am
FCCLA
at Morris
3:30pm - 6:30pm
CPI Training for Staff
@Room 200
5:00pm - 6:00pm
Aerobics Plus
@Multipurpose Room
6:00pm - 9:00pm
GSC
@Room 206
4
10:00am
FFA
Contest at Staples
3:15pm - 5:00pm
CEC
@FACS Room
Sidewalk Science
4:30pm
Cross Country Running: V
@Perham High School
4:45pm
Volleyball: C
@Sebeka High School
4:45pm
Volleyball: JH
@Sebeka High School
6:00pm
Volleyball: JV
@Sebeka High School
6:30pm
Pep Band
7:30pm
Volleyball: V
@Sebeka High School
5
10:00am - 11:30am
ECFE
@Preschool Room
6
TBD
Cross Country Running: V
@Duluth
9:00am - 10:00am
Elementary Flag Football
9:00am
Volleyball: V
@Perham High School
9:45am
Volleyball: JH
@Pillager High School
7
NDSU Honor Choir
1:00pm - 3:00pm
Love & Logic Class
@
Multiple Location
8
NDSU Honor Choir
3:30pm - 4:00pm
Community Ed Meeting
@Media Center
4:30pm
Cross Country Running: JH
@Oakwood Golf Course
9
3:15pm - 5:00pm
CEC
@Gym - Old
Dance Class
5:00pm
Volleyball: C
@Barnesville High School
5:30pm - 7:00pm
ECFE
@Preschool Room
6:00pm
Volleyball: JV
@Barnesville High School
7:30pm
Volleyball: V
@Barnesville High School
10
8:00am - 12:00pm
PSAT Test
for juniors (optional)
5:00pm - 6:00pm
Aerobics Plus
@Multipurpose Room
6:30pm
NHS Induction
@Gym - Old
11
10:30am
Kindergarten Class Trip
Carters Red Wagon Farm/Pumpkin Patch
3:15pm - 5:00pm
CEC
@FACS Room
Sidewalk Science
4:45pm
Volleyball: C
@Sebeka High School
4:45pm
Volleyball: JH
@Sebeka High School
6:00pm
Volleyball: JV
@Sebeka High School
6:30pm
Pep Band
7:30pm
Volleyball: V
@Sebeka High School
KWAD Radio Broadcast
12
10:00am - 11:30am
ECFE
@Preschool Room
13
Real Men Sing Festival
at Staples
9:00am - 10:00am
Elementary Flag Football
14
1:00pm - 3:00pm
Love & Logic Class
@
Multiple Location
15
Girl Scout Meeting
4:45pm
Volleyball: C
@Sebeka High School
4:45pm
Volleyball: JH
@Sebeka High School
6:00pm
Volleyball: JV
@Sebeka High School
6:30pm
Pep Band
7:30pm
Volleyball: V
@Sebeka High School
16
3:00pm - 5:15pm
TS
@
Multiple Location
3:15pm - 5:00pm
CEC
@Gym - Old
Dance Class
4:00pm
Cross Country Running: V
@WhiteTail Run Golf Course
4:45pm
Volleyball: C
@Sebeka High School
4:45pm
Volleyball: JH
@Sebeka High School
5:30pm - 7:00pm
ECFE
@Preschool Room
6:00pm
Volleyball: JV
@Sebeka High School
6:30pm
Pep Band
7:30pm
Volleyball: V
@Sebeka High School
17
10:00am
Picture Re-take Day
5:00pm - 6:00pm
Aerobics Plus
@Multipurpose Room
18
MEA - No School
TBD
Volleyball: JV
@Underwood High School
TBD
Volleyball: V
@Underwood High School
9:00am
Volleyball: JV
@Underwood High School
10:00am
Volleyball: V
@Underwood High School
19
MEA - No School
20
21
22
Cheerleading practice
@Multipurpose Room
3:15pm - 4:30pm
CEC
@FACS Room
Kids Cooking
23
FFA National Convention
12:10pm - 1:20pm
U of M Ext. Nutrition Class
@FACS Room
5th Grade
3:00pm - 5:15pm
TS
@
Multiple Location
3:15pm - 5:00pm
CEC
@Gym - Old
Dance Class
5:30pm - 7:00pm
ECFE
@Preschool Room
24
Cheerleading practice
@Multipurpose Room
FFA National Convention
12:10pm - 1:10pm
U of M Ext. Nutrition Class
@FACS Room
Kiser's 4th Grade Class
1:55pm - 2:55pm
U of M Ext. Nutrition Class
@FACS Room
Brown's 4th Grade Class
5:00pm - 6:00pm
Aerobics Plus
@Multipurpose Room
6:00pm - 8:00pm
CEC
@Industrial Tech Room
Adult Woodworking
6:30pm
NHS Induction
@Gym - 2020 and 57
25
FFA National Convention
Skills USA Leadership Convention
at Alexandria
3:00pm - 5:00pm
Cheerleading practice
@Gym - Old
3:00pm - 5:15pm
TS
@
Multiple Location
3:15pm - 5:00pm
CEC
@FACS Room
Sidewalk Science
26
Cheerleading practice
@Multipurpose Room
FFA National Convention
Skills USA Leadership Convention
at Alexandria
9:00am
All-School Play
@Gym - Old
Elementary Performance
10:00am - 11:30am
ECFE
@Preschool Room
1:30pm
All-School Play
@Gym - Old
High School Performance
27
FFA National Convention
Skills USA Leadership Convention
at Alexandria
10:00am - 12:00pm
SCAB
@Gym - 2020
Halloween Party
6:00pm - 8:00pm
CEC
@FACS Room
Soup and Bread
28
1:30pm
All-School Play
@Gym - Old
Public Performance
29
30
8:25am
7th Grade Presentation
@Band Room
3:00pm - 5:15pm
TS
@
Multiple Location
3:15pm - 5:00pm
CEC
@Gym - Old
Dance Class
5:00pm - 6:00pm
T1PM
@Room 166
5:30pm - 7:00pm
ECFE
@Preschool Room
31
1
2
3
Collapse Menu
Search
Today
March 2023
April 2023
May 2023
June 2023
July 2023
August 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
May 2024
June 2024
July 2024
August 2024
September 2024
October 2024
November 2024
December 2024
January 2025
February 2025
March 2025
View by Type
-All-
Athletics
Elementary School
Fine Arts
High School
View Schedules
Loading schedules..
Get The Mobile App
Notify Me
LOGIN
Username:
Password:
Forgot password?